Necron Hakkında Referanslarımız Global Hakkında İletişim
 1 kVA - 3 kVA Kesintisiz Güç Kaynakları 1 Faz Giriş 1 Faz Çıkış (UPS)  6 kVA-10 kVA Kesintisiz Güç Kaynakları 1 Faz Giriş 1 Faz Çıkış (UPS)  10 kVA - 20 kVA Kesintisiz Güç Kaynakları - 3 Faz Giriş 1 Faz Çıkış (UPS) 10 kVA - 800 kVA Kesintisiz Güç Kaynakları - 3 Faz Giriş 3 Faz Çıkış (UPS)

Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir Nasıl Çalışır ?

Fiyat bilgisi ve hemen satın almak için tıklayın >>

Kesintisiz Güç Kaynağı satın alırken nelere dikkat etmeliyim >>

Aküler neden önemli ? >>

NECRON KALİTEYİ AYAĞINIZA GETİRİYOR !

Necron kesintisiz güç kaynakları tüm üretim aşamalarında çeşitli performans testlerinden geçirilerek, sizlere uzun yıllar sorunsuz hizmet edebilecek bir yapıda paketlemesi tamamlanır.

Daha güvenli ve daha temiz enerji için..

Necron kesintisiz güç kaynakları evlerden, büyük ölçekli işletmelere kadar her türlü kapasite ihtiyacını karşılayabilecek çeşitlilikte ürün yelpazesine sahiptir.

UPS (Uninterruptible Power Supply)
  (Kesintisiz güç kaynakları)

Elektrikli ya da elektronik devre elemanlarına sahip bir cihaz ya da sistemin gerilim dalgalanmalarından ya da kesintilerinden etkilenmeden çalışmasına yarayan cihaz ya da sistemlerdir.

DAHA FAZLASI İÇİN

www.necron-ups.com

www.kesintisiz-elektrik.com

 

 


KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI NEDİR ? NASIL ÇALIŞIR ?


Kesintisiz güç kaynakları, tüm elektrik ya da elektronik yapıdaki cihazları, elektriksel dalgalanmalardan koruyan, anlık veya süreli elektrik kesintilerini çıkışına bağlanan cihazlara hissettirmeden, üzerinde bulunan akülerden elde ettiği enerjiyi şebeke enerjisine dönüştüren ve kesintisiz olarak bağlı cihazlara enerji sağlamaya devam eden kombine cihazlardır.

Kesintisiz güç kaynakları çalışma prensiplerine ve kullanım alanlarına göre 3 ana grupta toplanmakla birlikte en yaygın olarak kullanılan tipleri, Line Interactive ve Online olarak tanımlanan yapıdaki cihazlardır.

 

Halk arasında UPS (Uninterruptible Power Supply) olarak da bilinen kesintisiz güç kaynakları,  bilgisayarlar, telekomünikasyon cihazları, tıbbi cihazlar, ölçüm cihazları, veri merkezleri gibi hassas noktalarda kullanılmakla birlikte günümüzde evlerde kullandığımız ciddi yatırımlarla alınmış kombi, sinema sistemleri, televizyonlar vb. cihazları da voltaj dalgalanmalarından koruyabilmek ve elektrik kesintilerinden etkilenmemek için kullanılmaktadır. 

Bir kesintisiz güç kaynağının yapısı;

 

1- Aküler

2- Şarj edebilme sistemi

3- Çıkış gerilimi için inverter sistemi
4- Aşırı yük ve kısa devre koruması için statik bypass sistemi

5- RS232 veya USB arabirimi.

 

Line Interactive yapıdaki kesintisiz güç kaynakları;

 

Bu cihazlar genellikle yüksek güçte üretilmezler, yapıları ve çalışma prensipleri gereği ortalama 2000 VA gibi bir güçle üretilmektedirler. Çıkış gerilimlerindeki dalga şekillerinden dolayı kullanım alanları elektronik ürünlerle sınırlıdır. Kombi, fotokopi makinası gibi cihazları için çıkış gerilimleri uygun olmayabilir.

 

Mevcut şebeke giriş gerilimi var olduğu sürece çıkışa bu gerilimi regüle ederek verirler. Şebeke gerilimi kesildiğinde yük genellikle bir röle vasıtası ile aküler üzerine geçer. Bu nedenlerle Line Interactive kesintisiz güç kaynakları voltajlardaki anlık dalgalanmaları korumakta çok başarılı cihazlar değillerdir. Ayrıca şebeke kesildiğinde yük aküler üzerine geçerken çok kısa bir kesinti söz konusu olabilir genellikle bilgisayar ve çok hassas olmayan elektronik cihazlar bu kesintiden etkilenmez ve kesintiye uğramadan çalışmasını sürdürür.

Genellikle pos cihazları, kişisel bilgisayarlar, elektronik teraziler, telefon santralleri gibi hassas olmayan ancak elektrik kesintisinden anlık olarak etkilenmemesi düşünülen cihazlar için kullanımı uygundur. Düşük güçte amatör amaçlı üretildiklerinden boyut olarak küçük ve fiyat olarak daha ucuzdur.  

Online yapıdaki kesintisiz güç kaynakları ;

 

Online yapıdaki kesintisiz güç kaynakları 1kVA gücünden başlayarak 300kVA güçlere kadar çıkabilen profesyonel olarak temiz elektrik üretmek için tasarlanmış cihazlardır. Giriş gerilimlerini DC' ye çevirerek çalışmasını sürdürür ve çıkış gerilimlerini sürekli aküler ve inverter üzerinden sağlarlar. Bu nedenle şebekedeki hiçbir değişiklik (kesinti, ani yükselme ve düşmeler) çıkış gerilimini hiçbir şekilde etkileyemez. Şebeke izolasyonuna sahip cihazlardır. Online kesintisiz güç kaynaklarının çıkış gerilimleri tam sinüstür dolayısı ile her türlü yük online ups'e bağlandığında çalışır. Ayrıca aşırı gerilim yüklenmelerinde ve çıkış geriliminin kısa devre olmasında bile kendilerini koruyabilecek yapıda cihazlardır.

 

Bu cihazlar tam şebeke izolasyonuna sahip olduklarından, şebekede bulunan gürültülerden ve parazitlerden cihazlarınızın hiçbir şekilde etkilenmemesini sağlarlar, yük sürekli inverter üzerinden beslendiği için, şebeke kesintisinde anlık bile olsa hiçbir kesinti yaşanmaz.

Online kesintisiz güç kaynaklarının 3 fazlı modelleri de mevcuttur. Her türlü yapıdaki hassas cihazlar için kullanımı uygundur. Line Interactive yapıdaki kesintisiz güç kaynaklarının kullanıldığı tüm noktalarda kullanılabilir, ayrıca tüm elektrik ya da elektronik yapıdaki ölçüm  cihazları, kombiler, veri merkezleri, tıbbi cihazlar vb. kullanılabilir.

.

  Line Interactive Ups'ler
  Ürün Broşürleri
  Faydalı Bilgiler
  Kurumsal
 
 

İLETİŞİM !
Sayfamızda göremediğiniz ürünler ve tüm sormak isteyebileceğiniz sorular için

İstanbul :(0212) 320 78 80
veya

global@global-ups.com

elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.


Lütfen Dikkat !

Her türlü soru, sorun ve fiyat bilgisi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.YENİ NESİL KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI
Necron C Serisi Ups'ler
Necron HT-E Serisi Ups'ler

Necron HT-H Serisi Ups'ler

SİSTEMLER STOKLARDA

 

FAYDALI BİLGİLER
Kuru Tip Akü Nedir ?
Redresör Nedir ?
Invertör nedir ?
Online ve Line interaktif Ups'ler ?

İzinsiz Alıntı Yapmayınız!

 


 "Enerji Sektörünün Yenilikçi Gücü.."

"Fikir sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan daha fazla ihtiyaç hissettiğinizde bizi arayın.."

(c) 2002-2014 -Tüm hakları GLOBAL ELEKTRONİK VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ ne aittir.
Sayfalarda bulunan resim ve metinlerin izinsiz olarak kopyalanması yasaktır.

 Ziyaretçi sayımız 'dir.